22 Haziran 2010 Salı

Basit Bir Tişörtü Bahar Korçan Melekleri ile Süsleme

Sezon başından beri pek çok blogda Miu Miu kuşları ve kedileri ile ilgili DIY projeleri yer almakta olduğundan şu tişört boyama işi uzun zamandır kafamı kurcalıyordu. Nihayet tekstil kalemleri ve tekstil boyalarımı alır almaz oturdum masanın başına ama ortaya Miu Miu karakterleri yerine Bahar Korçan meleği ve kanatlarıyla süslenmiş bir tişört çıktı:)

Bahar Korçan'ın 2010 yaz sezonu için hazırladığı ve İstanbul Fashion Days'de görücüye çıkardığı "Kabullen ya da Değiştir" temalı defilesindeki kızı LAL'in çizimlerinden etkilenerek tasarladığı melek baskılı kıyafetleri gördüğümden beri çok beğeniyordum.


Hamileliğim dolayısıyla ömerümün en şişko dönemini yaşadığım şu günlerde bu şirin meleklerle süslü tişört ve elbiseleri Galata Moda Haftası'nda görsem de alamadım tabii ki:( e bu durumda o meleklerden kendime şööle güzel bir DIY projesi yapsam nasıl olur diye düşündüm ve ilk tişört boyama deneyimimi bu şekilde gerçekleştirmiş oldum:)
Aslında kocaman bir melek çizecektim ama boyama işini daha önce yapmadığım için önüne ve arkasına desenleri küçülterek çizdim. Sonuç beni oldukça tatmin etti çok beğendim ve dün hemen giydim. Bu boyama işini ilerletmeye devam anlayacağınız. Bu konuda yardımcı olan ve faydalı bilgiler veren Laçin'e de bloğunda paylaştığı bilgiler için teşekkür etmem gerek:) Boya seçimi ve püf noktaları konusunda çok yardımcı oldu.

2 yorum:

LEYLA'nın KAHVE DÜKKANI dedi ki...

çok güzel olmuş, ben olsam sanki biraz toz pembeyle renk katardım :) ellerine sağlık.

Kahve Dükkanı'ndan sevgiler...

C-belll dedi ki...

TEŞEKKÜR EDERİM SEVGİLİ LEYLA . ASLINDA DAHA BİR Kİ TANE PARÇA HAZIRLADIM AMA YAYINLAYAMADIM. BOL PEMBELİ BOL RENKLİ:)
ONLARI DA PAYLAŞIRIM. SEVGİLER:)