1 Şubat 2010 Pazartesi

SISLEY Make Up - Part II

Evetttt sisley markasına ait makyaj ürünlerinin ikinci kısmına geldik. Oldukça uzun bir pozt olduğu için okuyanlar sıkılmasın diye yazıyı ikiye bölmüştüm.
Sisley'in göz kalemleri, dudak kalemleri bir harika. Yapıları yumuşacık ve waterproof olmamasına rağmen akma, bulaşma vs. yapmıyor. Purple ve Plum renkleri harikaaaaa.


Fotoğraftaki en alt iki sıradaki Phyto Khol Star serisine ait ışıltılı kalemler. Siyah ve Koyu kahve. Ben en çok siyah rengini kullanıyorum Mac'in Black Russian kaleminin aynısı hemen hemen. Bu kalemlerin başında kalem hangi renk ise o renk bir taş var. ehueheueu tam kokoş yaneeeee


Diğerleri de süper kaliteli kalemler ancak dediğim gibi Sisley fiyat bakımından oldukça pahalı bir marka. Denemek isterseniz seve seve tavsiye ederim ama çilekte bile fiyatının 68 tl civarı olduğnu söylemeden geçmemek lazım.


Rimel konusunda bu marka bana oldukça başarısız geldi.Ben Phyto Mascara Ultra Volume ve Phyto Mascara Ultra Facil'ı denedim. Volume vaad eden dandirik fırçalı rimel hiç bir şey vermiyor. Yapısı berbat ötesi. Ultfa Facil olan ise Dior'un Diorshow rimeline benziyor. Baz sürmeden uygulandığında verdikleri etki aynı. İ:kinci katta günlük makyaj için tatmin edici bir sonuç veriyor ancak benim gibi dramatik kirpiklerden hoşlanıyorsanız denemeye bile kalkmayın.
Dudak kalemleri jumbo kalemler gibi renk veriyor ve harika bir baz oluşturuyor koyu renkli rujlar için. Chanel'in kalemleri ile aynı. Bende iki çeşidi var. Phyto Levres Perfect ve Phyto Crayon Levres. Crayon olan vbiraz daha glossy bir yapıda. yumuşacık ve tek başına bile kullanılabilşecek kadar yoğun renk veriyor. Perfect olan diğerine göre biraz daha sert yapıda ama kalıcılıık açısıkndan her ikisi de on numara.
Bu post kalemler ile başladı kalemlerden gidiyoruz:) Kaş kalemleri sadece üç renk ki ben üçüncü rengin neden üretildiğini halen anlamış değilim!?


Kaş kalemleri kullanım amacını göz önüne alırsak oldukça sert. Ben bu tür sert kalemleri sevmiyorum. Nitekim elimdeki Dior'a ait saçma sapan kaş kalemşi de öyle olduğu için verdiğim 50 küsür parayı heba etmiştim.
Blonde ve Chatain bildiimiz renkler. Ama dediğim gibi Anthracite rengi hangi amaçla hangi renk kaş için kullanılır aklım almıyor. Bildiğinz füme rengi. Arkasındaki fırçası da diğer ikisini göre farklı zaten. Neticede ben kullanmıyoprum bir gün aklıma gelir de bu sertt kalemi gözümün üstünde dener miyim??? ruh halime bağlı.

Sisley'a ait makyaj ürünlerinin sonuna geldik. Daha önceki postta da belirttiğim gibi ürünlerle ilgili sormak istediğiniz ne olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

5 yorum:

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Sibel hanım ne zaman dükkan açacaksınız bunlarla :))

Ayshecan dedi ki...

sibelciğim makyaj uygulamalarını anlatır mısın bir gün..mesela benim gözlerim iri görünsün isterim...ne yapmalıyım ??seni kocaman öperim.

C-bell dedi ki...

EDOŞUM KEŞKE ÖYLE BİR YATIRIM ŞANSIOM OLSA DA EN SEVDİĞİM İŞİ YAPARAK PARA KAZANSAM:)
AYŞECİM BEN UYGULAMAYI YAPIYORUM DA FOTIOĞRAFLAR NET ÇIKMIYOR BİR TÜRLÜ BUNU BECEREMEDİĞİM İÇİN DE FOTO FALAN KOYMUYORUM AMA BİR KEZ DAHA DENEYECEĞİM SENİN İÇİN:)

********* dedi ki...

muthis muthis,hepsi harika.bencede fiyat olarak pahali ama deger.hayirli ugurlu olsun canim

C-bell dedi ki...

teşekkür ederim:)