17 Ocak 2012 Salı

RARE BLOSSOM'IN DOĞAL DÜNYASI

Geçen fafta %100 organik yerli kozmetik markası olan Rare Blossom'ın fabrikasını ziyaret ettik. Markanın kuruluşunu, üretimini bizzat üreten kişilerden, markayı kuran mütevazi yöneticilerinden dinledik.

Firmanın; %100 sertifikalı organik kozmetik markası Rare Blossom'ın yanı sıra Yakatarla adıyla yine %100 organik gıda üretimi yapan bir markası daha mevcut.

Atıksız üretim vizyonuyla hareket eden bu amatör ruhlu profesyonellerin Rare Blossom markasının ürün gamını genişletmek için çabalarını ve başarılarını bizzat gördük. Tübitak desteğiyle kurulan son teknoloji laboratuarlarında en son yeni çıkacak şampuan serisi üzerinde çalışmaktaydılar. 31 Ocak 2012'de raflarda olacak bu şampuanlardan ilk deneyen olmak beni çok mutlu etti.

Fabrikayı sevgili blogger dostlarımla uzun uzun gezdik ve marka hakkında tüm üretim sürecine bizzat tanık olarak uzun uzun bilgi aldık. Bir organik bakım kreminin raflarda yerini alana kadar üretim aşamasında 18 ay gibi bir süre geçirdiğini biliyor muydunuz? Fotoğraflarda günün kısa özeti mevcut. Güzel organizasyon için emeği geçen herkeese teşekkür ediyor, sevgilerimi gönderiyorum.Hiç yorum yok: