21 Ocak 2010 Perşembe

SISLEY Make Up - Part I

Uzun zamandan beri bu postu hazırlamam lazımdı ancak ürün yorumu yaparken o ürünü kullanıp ona göre yorum yapmaya dikkat ettiim için biraz beklemek zorunda kaldım:)Çok sevdiğim bir tanıdığım sayesinde Sisley markasına ait makyaj ürünlerini deneme şansım oldu. Ürünler renk skalası açısından diğer markalara göre kısıtlı olmakla beraber Sisley marka ürünlerin içerikleri sayesinde oldukça kaliteli ve seçkin bir marka olduğunu söyleyebilirim.
Sisley ürünlerinin en büyük özelliği içerisinde bulunan doğal bitki özleri ve bitkisel aromatik temel yağlar bulunması. Pudra, fondoten,göz ve dudak kalemleri,allık, ruj ve glosslarından bir iki rengini kullanma şansım oldu ve hepsi hakkında iyice fikir sahibi olduktan sonra bu yorumları Sisley markasını merak edenler için paylaşmaya karar verdim.


Açıkçası bu ürünlerden önce en iyi bildiğim ürünü iki tonlu allıkları idi ve oldukça pahalı olduğu için hep o paraya yine selektif markalardan iki tane allık alınır diye düşünüp bir türlü almıyordum. Fotoda gördüğünüz palet MAC'e ait paletlerden. Ürünlerin çoğu tester olunca derli toplu bir yerde saklamak için bu paleti aldım. Üst sırada yan yana 3 farklı tondaki Phtto Teint Perfect. Sol baştaki Golden, Ortadaki İvory ve sağdaki Honey renkleri. Bildiğimiz kompakt fondoten-pudra ama ben bu yapıda bir kompact bir ürün ilk defa kullanıyorum. Krem desem kremsi değil, pudra desem pudramsı değil. Yumuşak fakat sünger dışında fısrça ile kullanmak istediğinizde kabındaki yoğun rengi vermiyor. Tenim bembeyaz olduğu halde Golden ve Honey renklerini rahatlıkla kullanıyorum ve sadece hafif bir bronzluk elde ediyorum. Çok verimli kullanabildiğim bir ürün olmadı. Bu tür bir ürün yerine kremsi yapıda isterseniz Chanel Teint İnnocence( onun için de ayrı bir post yazacağım çünkü JM bu fondotenden bahsedip almama sebep olduğundan beri başka şey kullanmaz oldum), Pudramsı yapıda derseniz Dior Skin Forever daha çok işinizi görecek ürünler.


Paletten devam edecek olursam Allık o çok istediğim iki tonlu allık olan Phyto-Blush Eclat. Bendeki Pinky Rose rengi. tek başına kullanıldığında da aydınlatıcı tarafıyla karıştırıldığında da oldukça güzel ve yoğun renk veriyor. Pigmentasyonu sağlam ama bu paraya daha pek çok markada benzer ürün bulmak mümkün. Bkz. NARS, Bobbi Brown, MAC...


Paletin alt kısmında bulunan farlar Phyto Ombre Eclat. Bendeki renkleri sol üst baştan; Quartz, Acid Green, Midnight Blue, Garden Rose, Ultraviolet ve Deep Lavender. Yapıları oldukça yumuşak ve bazsız bile güzel renk veriyorlar. Sürüldükten saatlerce sonra bile herhangi bir topaklanma, uçma vs. yapmıyor. Ben en çok Ultraviolet Midnight Blue ve Quartz renklerini beğendim.


Paletin dışında duran orjinal ambalajlı pudra; Phyto Poudre Compacte. Bendeki Transparantee 01 rengi. Bildiğimiz transparan pudranın sıkıştırılmış hali. Benim gibi toz ürünleri kullanma özürlüler için nimet nimet:) En çok bu ürünü seviyorum desem yeridir. Bana geldiği günden beri sürekli kullanıyorum. Ten ürünlerini swatch yaparken bunu unutmuşum ama toz haliyle bire bir aynı zaten. İlk fotoda paletin dışında gördüğü,nüz MAC pigment kadar boyu olan pudra toz pudranın testerı. Hiç kullanmadım çünkü beceremiyorummmmmmm.

Paletin dışında kalan son iki ürün ise ben benden alan likit fondoten ve cocealer. Özellikle fondoten konusunda bir türlü aradığını bulamayanlar varsa bir de bunu denesinler derim. O derece memnun kaldığım ve seve seve tavsiye edebileceğim bir ürün oldu zira kendisi. Tam adı Phto Teint Eclat. Bendeki Natural rengi. Tenime bire bir uyuyor. MAC 188 ile sürüyorum ve üzerine o sıkıştırılmış transparan pudrayı sürünce sonuç muhteşem oluyor. Oil Free ve yarı mat bitişli bir fondoten. Orta derecede kapatıcılık sağlıyor. Gün içinde renk değişimi, çizgilerde toplanma vs. yapmıyor. Sabah nasıl sürüyorsanız akşam da öyle buluyorsunuz. Tek kötü yanı sadece beş rengi olması. Eğer teninize uyacak rengi varsa mutlaka ama mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Concealer'ı sevmemin en büyük nedeni ise hem aydınlatıcı hem de kapatıcı vazifesi görmesi. İçinde ışıltı yok. Bendeki 01 numarası beyaz tenliler için oldukça uygun. Ben burdayım diye bapırmıyor ve oldukça likit yapıda olduğu için ciltle bire bir örtüşüyor. Yapısı likit olmasına rağmen çok çok yoğun olduğu için parmağınızla dokunup tamponlayarak uygulamanız yeterli. Bu nedenle fiyatıo pahalı bile olsa 15ml. gramaj ile en az 1 sene rahatlıkla kullanacağınız bir ürün.

Glossların her biri ayrı bir çeşit. Kırmızı olan; Phyto Lip Eclat Cherry Rengi. Işıltılı Coral olan Phyto Lip Star Precious Coral rengi. Bronz olan ise Glossy Gloss Bronze rengi. Üç çeşitten en iyisi Phyto Lip EClat serisi. Yapış yapış değil ve dolduın gösterme özelliği var. Işıltısız renklerinin parlaklığı çok hoşuma gidiyor. Bendeki Cherry Rengi harika. NARS'ın Scandal rengi glossu ile hemen hemen aynı renkteler. Phyto Lip Star serisi bildiğimiz yoğun ışıltılı ve yoğun yapılı ( Bu ışıltılı serinin göz kalemleri ve farları da mevcut). Chanel'in Glossimer serisinin hemen hemen aynı. Ben ışıltıda Dazzleglass'ları tek geçtiğim için ışıltısı beni pek tatmin etmedi tabe:) Glossy Gloss iel oldukça sıradan bir gloss. Bildiğimiz Maybelline glosslar ile yapıları aynı. MAC, Maybelline, Loreal gibi pek çok markada daha uygun fiyata bu tür gloss bulmak mümkün.
Lipsticklerin sadece L23 ve L16 renklerini deneyebildim. Tam adı Hydating Long Lasting Lipstick. Nemlendirme özellii gerçekten var. Renklerini çok yoğun veriyor ve kalıcılık yönünden de tatmin ediyor. Bunların yapısını da Chanel'in Aqualumiere serisinin rujlarına benzettim hatta aynı diyebilirim. Sonuç olarakö oldukça güzel ve kaliteli ama Sisley marka ürün alınacaksa tercih edilecek ürün lipgloss veya lipstick olmamalı bence.
Bir post için bu kadar uzun anlatım yeter:) Diğer bölümü de daha sonra yazacağım:) Ürünler hakkında merak ettiğiniz ne varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

10 yorum:

my makeup story dedi ki...

rujlara bayıldımmmm

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

merakım sadece şu bebek özel bir günde beni boya ahah :) bin kişi de izah etse beceremiyorum anam makyaj olayını

Ayshecan dedi ki...

canımm mimledim seni..sevgiler...

Glam's World dedi ki...

Ayshecan zaten mimlemiş ama gözümden kaçmış, bende mimlemiş bulundum tatlım :) öpücükler, sevgiler:)

eladesignland dedi ki...

parlatıcıların renkleri gercekten harıka !

C-bell dedi ki...

Teşekkür ederim bayanlar:)
edoşum sen iste ben yaparım cnm:)
ayşecim, glamcim ikinizin mim'ine de bakıyorum hemen:)sevgiler

caramel macchiato dedi ki...

annem bi glossunu kullaniyor bu markanin..ortalama begendim ben de..

C-bell dedi ki...

evet cnm daha kaliteli pek çok marka var piyasada oldukça gereksiz bence

Adsız dedi ki...

sibelciğim harika bir post olmmuş bence de.. sisley benimde uzaktan uzağa hayranlık duyduğum bir markadır. allık ve concelear ını sanırım bende edinicem :) ben pinky rose un pigmentasyonunun daha zayıf olduğunu düşünerek peach yada mango siparişi vermeyi düşünüyordum ki .. postun sayesinde öyle olmadığını anladım.:)

ps: bu arada sisley in renk skalasının dar olmasının sebebi doğal renk pigmentleri kullanmalarıymış. sentetik olmadığından doğal boyalardan ancak bu kadar renk çıkıyr diyorlar.

C-bell dedi ki...

valla ne yalan söyliyim ben de mango'ya hayrandım ama pinky rose gerçekten doğal renk vermesi açısından beni oldukça tatmin etti adsızcım:)
şu renk konusunun neden sınırlı olduğu konusunda bilgim yoktu paylaştığım için teşekkür ederim doğallık önemli tabii:)sevgiler